Поляк С. С., Тріфан О. М. П 54
Волейбол Закарпаття /Вступне слово Зареви І. І., Ващука Ф. Г. – Ужгород: Ґражда, 2007. – 184 с.: іл.
ISBN 966-7112-54-8
Вартість: 30 грн.
Автори книги ставили собі за мету з’ясувати, звідки взявся волейбол, хто, коли і як почав його грати на Закарпатті, висвітлити етапи розвитку, а також показати здобутки закарпатських волейболістів.
Книга присвячується успіхам Закарпаття у волейбольному житті, які проявилися у виступах команд Закарпатської області в дитячій, студентській, аматорській та професійній лігах України.
У минулому році громадськість нашої області святкувала 60-річчя від дня першої офіційної першості з волейболу Закарпаття. В цьому році волейбол на Закарпатті вийшов на найвищий ступінь — команда „Закарпаття-ЗакДУ” виборола право в наступному сезоні виступати в суперлізі України. Нелегко йшло Закарпаття до цього видатного успіху. Адже до цього часу найвищим спортивним досягненням волейболістів Закарпаття було зайняте ними VІІ місце на Першій Спартакіаді УРСР в далекому 1956 році. Тільки в цьому році чоловіча збірна з волейболу зно¬ву потрапила в чвертьфінал України. Знадобився, як бачимо, 51 рік для повторення найвищого свого досягнення.
Сподіваємося, пропоноване видання сприятиме не лише популяризації волейболу в нашому краї, але і його поступальному розвитку.
Федерація волейболу Закарпаття висловлює свою щиру подяку: ТОВ «ХІПП-УЖГОРОД», управлінню у справах молоді та спорту обласної державної адміністрації, а також ТОВ КБ «КООПІНВЕСТБАНК» за сприяння у виданні книги.
ББК 75.3+75.4(4УКР)
Видавництво пропонує:
- повний спектр поліграфічних послуг
- офсетний кольоровий друк
- коректура та редакторська правка
- друк листівок, запрошень, візиток
- виготовлення брошур, методичнок, посібників
- сайт видавництва «Ґражда»
вівторок, 27 листопада 2007 р.
ПОЛЯК С. С., ТРІФАН О. М.: ВОЛЕЙБОЛ ЗАКАРПАТТЯ
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
03:20
0
коментар(ів)
Теґи: волейбол, Гражда, Закарпаття, Книги, Поляк, Тріфан, Ужгород
середа, 21 листопада 2007 р.
Пономаренко Н. С.: Фірмовий стиль як система візуальної ідентифікації
Пономаренко Н. С.
Фірмовий стиль як система візуальної ідентифікації: Методичне видання для занять з дисципліни «Проектування». Спеціалізація «Графічний дизайн». – Ужгород: Гражда – ЗХІ, 2007. – 52 с.: іл.
Вартість: 10 грн.
«Фірмовий стиль» – одна з базових тем дисципліни «Проектування» спеціалізації «Графічний дизайн», завданням якої є ознайомлення з природою і функціями означуваного явища, причинами його появи та еволюцією. Теоретичний курс теми дає знання про фактори творення фірмового стилю, його структуру та носіїв. Широко розглядаються поняття товарного знака, його основні етапи розвитку і види. Перелічуються основні вимоги до проектування фірмових знаків.
Наведений у методичному посібнику взірець реферату допоможе студентам зробити власний аналіз фірмового стилю обраної компанії та описати дослідження у запропонованій формі.
Практична частина теми охоплює проектування основних елементів фірмового стилю, представницької поліграфічної та рекламної продукції для обраної студентом організації, подає послідовність процесу художнього фор-мотворення, пропонує схеми побудови логотипів.
Засвоєння пропонованої теми дозволить успішно виконувати наступні завдання курсу: проектування пакування, плаката, рекламно-видавничої продукції, зовнішньої реклами.
Рецензент
М. В. Приймич, кандидат мистецтвознавства
Рекомендовано Вченою радою Закарпатського художнього інституту
Протокол № 2 від 1 жовтня 2007 року
ISBN 978-966-8924-39-2
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
00:39
0
коментар(ів)
Теґи: дизайн, Закарпаття, наука, Пономаренко, Ужгород
вівторок, 20 листопада 2007 р.
РОМАНЮК М. І.: СОЦІАЛЬНО ЗУМОВЛЕНІ ІННОВАЦІЇ В ОНОМАСТИКОНІ ЗАКАРПАТТЯ кін. ХХ – поч. ХХІ СТ.
РОМАНЮК Марія Іванівна СОЦІАЛЬНО ЗУМОВЛЕНІ ІННОВАЦІЇ В ОНОМАСТИКОНІ ЗАКАРПАТТЯ кін. ХХ – поч. ХХІ СТ.
ББК 81.2УКР-2
Р 69
У монографії вперше в українській ономастиці здійснено комплексний аналіз соціально вмотивованих інновацій в українському ономастиконі одного з регіонів України. У науковий обіг уведено і проаналізовано новий онімійний матеріал, ідентифіковано конкретні релевантні соціальні чинники, що спроможні суттєво вплинути на якісний та кількісний склад ономастикону, а також запропоновано окремі рекомендації щодо стандартизації українських онімів-неологізмів.
Науковий редактор – проф. Л. О. Белей
Рецензенти –
Гудманян А. Г., докт. філол. наук, професор (м. Київ)
Колесник Н. С., канд. філол. наук, доцент (м. Чернівці)
ISBN 978-966-8924-52-1
Вартість: 10 грн.
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
02:21
2
коментар(ів)
Теґи: Закарпаття, Книги, мова, наука, ономастика
вівторок, 13 листопада 2007 р.
Тарас САЛИГА: Всесвіт, гори і він: Петро Скунць
Тарас САЛИГА:
Всесвіт, гори і він: Петро Скунць. - Ужгород: Гражда, 2007. - 120 с.
ISBN 978-966-8924-31-6
ББК 83.3 (4УКР)8
Ціна: 10 грн.
"Ці статті не передбачалося друкувати разом. Та несподівано Петра Скунця не стало - залишилась його могутня творчість і спогади наших душ. А ще - в періодичних виданнях розсипано, адресовані письменникові, згадки, відгуки, рецензії, статті. Є окремі книги та дисертації. Звісно, час писатиме його портрет найправдивішим словом. А сьогодні свою трійцю статей, що з*являлись у різний час, об*єдную в маленьку книжечку пам*яті про великого поета і велику людину".
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
01:47
0
коментар(ів)
Теґи: історія, Книги, література, наука, поезія, Салига, Скунць
середа, 7 листопада 2007 р.
Перед лицем твоїм - іконостаси Закарпатських церков
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
03:03
0
коментар(ів)
Теґи: Гражда, Довгович, Закарпаття, Іконостас, Книги, критика, література, наука, Ужгород, церква
вівторок, 6 листопада 2007 р.
Михайло Сирохман: Троє врат у світ краси

Уже підійшовши ближче, можна усвідомити красу різьбар-ської роботи і мальованих ікон. У церкві віками втішалася і розквітала душа закарпатця, в іконостасі бачився світ Божий і відображення людського світу. Після спорудження церкви встановлення іконостасу було наступною найважливішою подією. До роботи залучалися кращі місцеві майстри або запрошені відомі фахівці. Єпископи з усією строгістю давали дозволи на різьбарську та малярську працю. Так формувалися сільські музеї мистецтва і творилися мистецькі епохи. Тут Закарпаття ренесансне і класичне, барокове і рококове, ампірне і неоготичне. І завжди – художньо точна і сутнісно правдива інтонація народної традиції.
Як захопливо подорожувати по селах, розглядаючи, порівнюючи нескінченну галерею іконостасів, насолоджуючись декоративними пишнотами перегородок, колон, капітелей, консолей, картушів, медальйонів, обрамлень, виокремлюючи в уяві неймовірно багату за художніми формами, пластикою, архітектонікою колекцію царських врат. А ще дияконські врата і бічні вівтарі, а ще престоли, кивоти й аналої, процесійній напрестольні хрести, свічники, люстри і нарешті добротні шафи і лави, розмальовані лади й цифровані крісла – золоті по-клади закарпатського декоративно-прикладного мистецтва.
Усе це багатство вмістилося в уяві мистецтвознавця Михайла Приймича і, вибудувавшись у формі книги, стало доступним багатьом. Зібрані під однією обкладинкою, ці найдзвичайно цінні зразки закарпатського різьбарського мистецтва перестають бути окремими предметами, що прикрашають церкву певного міста чи села. Завдяки таланту Михайла Приймича нарізно існуючі церковні художні твори перетворюються на мистецьку скарбницю, яка починає жити своїм життям, яку можна відкривати і, гортаючи сторінки, перебирати зібрані в ній скарби, оглядаючи урочисті загальні плани чи тішачись майстерно вигладженими деталями.
Тричі пережите захоплення в Карпатах – як троє врат у царство прекрасного: перші врата – у світ карпатської природи, другі врата – у простір карпатського храму і треті врата – царські, що ведуть у царство Твоє, Господи, – і перед ними зупиняєшся, сповнений смирення та любові, як перед лицем Твоїм.
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
04:16
2
коментар(ів)
Теґи: архітектура, Гражда, Закарпаття, Іконостас, історія, Книги, монографія, Приймич, Сирохман
понеділок, 5 листопада 2007 р.
Перший міжнародний україністичний семінар в Ужгороді: фото
проф. Л Белей, М. Цап, М. Шанта, А. Ребрик, Р. Офіцинський
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
04:00
0
коментар(ів)
Теґи: Закарпаття, Книги, критика, література, наука, Офіцинський, Сербія, УжНУ