Салига Тарас Юрійович
С 16
Франко – Каменяр. – Ужгород: Ґражда, 2007. – 128 с.: іл.
ISBN 978-966-8924-42-2
Автор пропонує читацькій увазі статті, що недавно (2006 р.) з’являлись у періодичній пресі як заперечення поширюваної надуманої тези «Франко – не каменяр!» Публікуємо їх під всенародною назвою «Франко – Каменяр!» Замість післямови друкуємо уривок тексту видатного українського художника І. Труша «Іван Франко і наша суспільність», який він дев’яносто п’ять літ тому оприлюднив у газеті «Діло» (18 вересня 1912 р. ) у зв’язку з тогочасними нападами на поета. На жаль, як і тоді (в даному випадку І. Трушеві), так і сьогодні доводиться спростовувати фальшиві «концепції франкознавства».
ББК 83.3 (4УКР)8
Видавництво пропонує:
- повний спектр поліграфічних послуг
- офсетний кольоровий друк
- коректура та редакторська правка
- друк листівок, запрошень, візиток
- виготовлення брошур, методичнок, посібників
- сайт видавництва «Ґражда»
вівторок, 25 грудня 2007 р.
Тарас Салига: Франко- Каменяр!
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
07:09
0
коментар(ів)
Теґи: Книги, критика, література, Салига, Франко
понеділок, 17 грудня 2007 р.
Книжковий Миколай 2007
13-14 грудня в Ужгороді відбувався книжковий ярмарок "Книжковий Миколай 2007".
В рамках ярмарку відбулася презентація книги М. Приймича "Перед лицем твоїм" про іконостаси закарпатських церков.
Саме книга М. Приймича здобула гран-прі у номінації "Велика премія"
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
02:42
0
коментар(ів)
пʼятниця, 7 грудня 2007 р.
Гавриїл Костельник на тлі доби: пошук істини
Гавриїл Костельник на тлі доби: пошук істини: Збірник наукових праць. – Львів–Ужгород: Ґражда, 2007. – 536 с.: іл.
ISBN 978-966-8924-32-3
Збірник містить доповіді та повідомлення учених: філологів, філософів, істориків, релігієзнавців – на науковій конференції “Гавриїл Костельник на тлі доби: пошук істини”, присвяченій 100-й річниці виходу збірки поезії Г. Костельника “З мойого валала”, яка відбулась 4-5.11.2004 у Новому Саді (Сербія і Чорногорія).
Тексти публікуються в авторській редакції.
Havryil Kostelnyk at the background of the epoch: search for truth: A collection of scientific papers. – L’viv, 2007. – 536 s.
The collection includes reports of scientists, philologists, journalists, historians on the scientific conference “Havryil Kostelnyk at the background of the epoch: search for truth” dedicated to the 100-th anniversary of publishing of Kostelnyk’s collection of poems “Z moyoho valala”, that took place 4-5.11.2004 in Novy Sad (Serbia and Montenegro).
The texts are published in authorial editorship.
© Львівський національний університет імені Івана Франка, 2007
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
02:02
0
коментар(ів)
Теґи: Книги, Костельник, критика, ЛНУ, наука, Сербія, Ужгород
четвер, 6 грудня 2007 р.
Сеник Л.: Сьома брама
Сеник Любомир Тадейович
С 31
Сьома брама. Роман. – Ужгород: Ґражда, 2007. – 204 с.
ISBN 978-966-8924-46-0
У центрі уваги – героїня Олеся, наша сучасниця, яка щиро розповідає про своє життя, складне, а думки і, може, поведінка її є не завжди стандартними, хоча віддзеркалюють її людську особливість. Найвищим життєвим і моральним принципом героїні стала свобода, усвідомлена необхідність, її життєве кредо. І саме через це її життєві перипетії, часто драматичні, набули глибокого сенсу.
ББК 84.4 (4УКР)
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
07:18
0
коментар(ів)
Теґи: Книги, літературна творчість, Сеник
вівторок, 27 листопада 2007 р.
ПОЛЯК С. С., ТРІФАН О. М.: ВОЛЕЙБОЛ ЗАКАРПАТТЯ
Поляк С. С., Тріфан О. М. П 54
Волейбол Закарпаття /Вступне слово Зареви І. І., Ващука Ф. Г. – Ужгород: Ґражда, 2007. – 184 с.: іл.
ISBN 966-7112-54-8
Вартість: 30 грн.
Автори книги ставили собі за мету з’ясувати, звідки взявся волейбол, хто, коли і як почав його грати на Закарпатті, висвітлити етапи розвитку, а також показати здобутки закарпатських волейболістів.
Книга присвячується успіхам Закарпаття у волейбольному житті, які проявилися у виступах команд Закарпатської області в дитячій, студентській, аматорській та професійній лігах України.
У минулому році громадськість нашої області святкувала 60-річчя від дня першої офіційної першості з волейболу Закарпаття. В цьому році волейбол на Закарпатті вийшов на найвищий ступінь — команда „Закарпаття-ЗакДУ” виборола право в наступному сезоні виступати в суперлізі України. Нелегко йшло Закарпаття до цього видатного успіху. Адже до цього часу найвищим спортивним досягненням волейболістів Закарпаття було зайняте ними VІІ місце на Першій Спартакіаді УРСР в далекому 1956 році. Тільки в цьому році чоловіча збірна з волейболу зно¬ву потрапила в чвертьфінал України. Знадобився, як бачимо, 51 рік для повторення найвищого свого досягнення.
Сподіваємося, пропоноване видання сприятиме не лише популяризації волейболу в нашому краї, але і його поступальному розвитку.
Федерація волейболу Закарпаття висловлює свою щиру подяку: ТОВ «ХІПП-УЖГОРОД», управлінню у справах молоді та спорту обласної державної адміністрації, а також ТОВ КБ «КООПІНВЕСТБАНК» за сприяння у виданні книги.
ББК 75.3+75.4(4УКР)
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
03:20
0
коментар(ів)
Теґи: волейбол, Гражда, Закарпаття, Книги, Поляк, Тріфан, Ужгород
середа, 21 листопада 2007 р.
Пономаренко Н. С.: Фірмовий стиль як система візуальної ідентифікації
Пономаренко Н. С.
Фірмовий стиль як система візуальної ідентифікації: Методичне видання для занять з дисципліни «Проектування». Спеціалізація «Графічний дизайн». – Ужгород: Гражда – ЗХІ, 2007. – 52 с.: іл.
Вартість: 10 грн.
«Фірмовий стиль» – одна з базових тем дисципліни «Проектування» спеціалізації «Графічний дизайн», завданням якої є ознайомлення з природою і функціями означуваного явища, причинами його появи та еволюцією. Теоретичний курс теми дає знання про фактори творення фірмового стилю, його структуру та носіїв. Широко розглядаються поняття товарного знака, його основні етапи розвитку і види. Перелічуються основні вимоги до проектування фірмових знаків.
Наведений у методичному посібнику взірець реферату допоможе студентам зробити власний аналіз фірмового стилю обраної компанії та описати дослідження у запропонованій формі.
Практична частина теми охоплює проектування основних елементів фірмового стилю, представницької поліграфічної та рекламної продукції для обраної студентом організації, подає послідовність процесу художнього фор-мотворення, пропонує схеми побудови логотипів.
Засвоєння пропонованої теми дозволить успішно виконувати наступні завдання курсу: проектування пакування, плаката, рекламно-видавничої продукції, зовнішньої реклами.
Рецензент
М. В. Приймич, кандидат мистецтвознавства
Рекомендовано Вченою радою Закарпатського художнього інституту
Протокол № 2 від 1 жовтня 2007 року
ISBN 978-966-8924-39-2
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
00:39
0
коментар(ів)
Теґи: дизайн, Закарпаття, наука, Пономаренко, Ужгород
вівторок, 20 листопада 2007 р.
РОМАНЮК М. І.: СОЦІАЛЬНО ЗУМОВЛЕНІ ІННОВАЦІЇ В ОНОМАСТИКОНІ ЗАКАРПАТТЯ кін. ХХ – поч. ХХІ СТ.
РОМАНЮК Марія Іванівна СОЦІАЛЬНО ЗУМОВЛЕНІ ІННОВАЦІЇ В ОНОМАСТИКОНІ ЗАКАРПАТТЯ кін. ХХ – поч. ХХІ СТ.
ББК 81.2УКР-2
Р 69
У монографії вперше в українській ономастиці здійснено комплексний аналіз соціально вмотивованих інновацій в українському ономастиконі одного з регіонів України. У науковий обіг уведено і проаналізовано новий онімійний матеріал, ідентифіковано конкретні релевантні соціальні чинники, що спроможні суттєво вплинути на якісний та кількісний склад ономастикону, а також запропоновано окремі рекомендації щодо стандартизації українських онімів-неологізмів.
Науковий редактор – проф. Л. О. Белей
Рецензенти –
Гудманян А. Г., докт. філол. наук, професор (м. Київ)
Колесник Н. С., канд. філол. наук, доцент (м. Чернівці)
ISBN 978-966-8924-52-1
Вартість: 10 грн.
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
02:21
2
коментар(ів)
Теґи: Закарпаття, Книги, мова, наука, ономастика
вівторок, 13 листопада 2007 р.
Тарас САЛИГА: Всесвіт, гори і він: Петро Скунць
Тарас САЛИГА:
Всесвіт, гори і він: Петро Скунць. - Ужгород: Гражда, 2007. - 120 с.
ISBN 978-966-8924-31-6
ББК 83.3 (4УКР)8
Ціна: 10 грн.
"Ці статті не передбачалося друкувати разом. Та несподівано Петра Скунця не стало - залишилась його могутня творчість і спогади наших душ. А ще - в періодичних виданнях розсипано, адресовані письменникові, згадки, відгуки, рецензії, статті. Є окремі книги та дисертації. Звісно, час писатиме його портрет найправдивішим словом. А сьогодні свою трійцю статей, що з*являлись у різний час, об*єдную в маленьку книжечку пам*яті про великого поета і велику людину".
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
01:47
0
коментар(ів)
Теґи: історія, Книги, література, наука, поезія, Салига, Скунць
середа, 7 листопада 2007 р.
Перед лицем твоїм - іконостаси Закарпатських церков
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
03:03
0
коментар(ів)
Теґи: Гражда, Довгович, Закарпаття, Іконостас, Книги, критика, література, наука, Ужгород, церква
вівторок, 6 листопада 2007 р.
Михайло Сирохман: Троє врат у світ краси

Уже підійшовши ближче, можна усвідомити красу різьбар-ської роботи і мальованих ікон. У церкві віками втішалася і розквітала душа закарпатця, в іконостасі бачився світ Божий і відображення людського світу. Після спорудження церкви встановлення іконостасу було наступною найважливішою подією. До роботи залучалися кращі місцеві майстри або запрошені відомі фахівці. Єпископи з усією строгістю давали дозволи на різьбарську та малярську працю. Так формувалися сільські музеї мистецтва і творилися мистецькі епохи. Тут Закарпаття ренесансне і класичне, барокове і рококове, ампірне і неоготичне. І завжди – художньо точна і сутнісно правдива інтонація народної традиції.
Як захопливо подорожувати по селах, розглядаючи, порівнюючи нескінченну галерею іконостасів, насолоджуючись декоративними пишнотами перегородок, колон, капітелей, консолей, картушів, медальйонів, обрамлень, виокремлюючи в уяві неймовірно багату за художніми формами, пластикою, архітектонікою колекцію царських врат. А ще дияконські врата і бічні вівтарі, а ще престоли, кивоти й аналої, процесійній напрестольні хрести, свічники, люстри і нарешті добротні шафи і лави, розмальовані лади й цифровані крісла – золоті по-клади закарпатського декоративно-прикладного мистецтва.
Усе це багатство вмістилося в уяві мистецтвознавця Михайла Приймича і, вибудувавшись у формі книги, стало доступним багатьом. Зібрані під однією обкладинкою, ці найдзвичайно цінні зразки закарпатського різьбарського мистецтва перестають бути окремими предметами, що прикрашають церкву певного міста чи села. Завдяки таланту Михайла Приймича нарізно існуючі церковні художні твори перетворюються на мистецьку скарбницю, яка починає жити своїм життям, яку можна відкривати і, гортаючи сторінки, перебирати зібрані в ній скарби, оглядаючи урочисті загальні плани чи тішачись майстерно вигладженими деталями.
Тричі пережите захоплення в Карпатах – як троє врат у царство прекрасного: перші врата – у світ карпатської природи, другі врата – у простір карпатського храму і треті врата – царські, що ведуть у царство Твоє, Господи, – і перед ними зупиняєшся, сповнений смирення та любові, як перед лицем Твоїм.
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
04:16
2
коментар(ів)
Теґи: архітектура, Гражда, Закарпаття, Іконостас, історія, Книги, монографія, Приймич, Сирохман
понеділок, 5 листопада 2007 р.
Перший міжнародний україністичний семінар в Ужгороді: фото
проф. Л Белей, М. Цап, М. Шанта, А. Ребрик, Р. Офіцинський
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
04:00
0
коментар(ів)
Теґи: Закарпаття, Книги, критика, література, наука, Офіцинський, Сербія, УжНУ
неділя, 28 жовтня 2007 р.
Перший міжнародний україністичний семінар в Ужгороді

Ґрунтовну наукову екскурсію в “Закарпатське барокове мистецтво доби А. Бачинського” провів кандидат мистецтвознавства, проректор Закарпатського художнього інституту Михайло Приймич. Не оминули організатори семінару й такої цікавої теми, як “Дерев’яна архітектура Закарпаття”, безперечним авторитетом в царині якої є Михайло Сирохман. Видавництво “Ґражда” запропонувало для учасників семінару дві акції: перша – осягнення світу сучасної закарпато-української літератури, чим заопікувалася Наталія Ребрик, актуалізувавши перед аудиторією постаті знакових письменників Закарпаття початку минулого століття, міжвоєнного періоду, радянської доби й наймолодшої генерації (А. Волошина, І. Невицької, Ю. Станинця, Ф. Потушняка, І. Ірлявського, Зореслава, І. Чендея, П. Скунця, С. Степи, П. Мідянки, В. Горвата, Н. Довганич), та друга – відзначення 100-літнього ювілею видатного українського вченого, політичного й громадського діяча Вікентія Шандора. Важливу інформацію про ключову постать суспільно-політичного життя краю озвучили Іван Ребрик, Роман Офіцинський, Любомир Белей, Микола Цап та ін.
У рамках семінару для учасників була організована змістовна екскурсія по Закарпаттю: Ужгород-Міжгір’я-Синевирське озеро-Хуст-Красне поле-Мукачево-Ужгород.
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
08:17
0
коментар(ів)
Теґи: вивчення творчості, Вікентій Шандор, Гражда, історія, літературна творчість, Мольнар, наука, Сербія, Ужгород
середа, 24 жовтня 2007 р.
Казімір ГУРНИЦЬКИЙ: ТРЕТЄ ЦВІТІННЯ
Гурницький Казімір Іванович.
Третє цвітіння: Поезія/Передмова Петра Скунця. Ужгород: Ґражда, 2005. -232 с., іл.
ISBN 966-7112-94-2
ББК 84 (4УКР-4ЗАК)6
Г 95
Тож багато віршів у збірці — це згустки наших із вами нинішніх буднів з усіма контрастами, де краса, що мала би врятувати світ, задкує перед потворністю, де духовна бідність породжує багатство і упосліджує самих його творців, ба навіть саму землю, яка є джерелом усього, що суще.
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
05:13
0
коментар(ів)
Теґи: Гурницький, Книги, література, поезія, Скунць, філософія
вівторок, 23 жовтня 2007 р.
Федака С. Д.: Хроніка Карпатської України.
Федака Сергій Дмитрович
Ф 32 Хроніка Карпатської України. — Ужгород: Ґражда, 2004. — 80 с.
Ціна 5,00 грн.
ISBN 966-7112-71-3
Cьогоднi Карпатська Україна ставить перед нами бiльше загадок, анiж дає чiтких вiдповiдей. І головна з них — чому процес державотворення перервався на самiсiнькому пiднесеннi? Абсолютно жодна з досi пропонованих вiдповiдей на це сакраментальне питання не здатна задовiльнити прискiпливого дослiдника. Падiння Карпатської України не пояснюється до кiнця нi позицiєю Нiмеччини (власне — особисто Гiтлера), нi так званою економiчною нежиттєздатнiстю Карпатської України, нi збройною перевагою гортiївцiв, нi нереалiзованiстю власного вiйськового потенцiалу. Інтуїтивно вiдчувається, що причина носить комплексний характер.
Пропоноване видання містить хронологiчний виклад подiй передiсторiї й iсторiї Карпатської України — з весни 1937 до 18 березня 1939 року.
ББК 63. 3 (4 УКР) 62
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
06:18
0
коментар(ів)
Теґи: історія, Карпатська Україна, Книги, Федака
субота, 13 жовтня 2007 р.
Микола РЯБЧУК: У ліжку зі слоном - україно-російські асиметричні відносини
Микола РЯБЧУК
У ліжку зі слоном - україно-російські асиметричні відносини: культурний аспект. Ужгород: Ґражда, 2006. - 48 с.
Р 98
ISBN 966-8924-26-6
Ціна: 10 грн.
ББК 63.3+66.2(4УКР)64
Текст пропонованого видання використаний автором для читання першої лекції 2006/2007 навчального року в Ужгородському національному університеті.
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
02:04
0
коментар(ів)
Теґи: Книги, політологія, Рябчук, УжНУ, україно-російські відносини
пʼятниця, 12 жовтня 2007 р.
Володимир БІРЧАК: Карпатська Україна (спогади й переживання)
Бірчак Володимир. Карпатська Україна
Б 58
Карпатська Україна: Спогади й переживання /Післямова Романа Офіцинського. - Ужгород, Ґражда, 2007. - 200 с.
ISBN 978-966-8924-30-9
ББК 63.3 (4УКР).
Ціна: 10 грн.
Публікується за виданням: Бірчак В. Карпатська Україна. Спомини й переживання. - Прага: Нація в поході, 1940 [на авнтитулі - 1939]. - 91 с. (запропоновано для перевидання в Україні д-р. Вікентієм Шандором).
...Я завжди вважав, що роблені хиби й прогріхи — це наші спільні українські хиби й прогріхи,
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
03:35
3
коментар(ів)
Теґи: Бірчак, історія, Книги, література, Офіцинський
субота, 6 жовтня 2007 р.
Презентація Ґражди в Закарпатській обласній бібліотеці
Видавництво презентувало свої видання за 14 років - від публікацій невідомих сторінок історії Закарпаття - творів Вікентія Шандора та Авґустина Волошина, Федора Потушняка та Володимира Бірчака до сьогоднішних наукових, художніх видань, в тому числі й науково-мистецького часопису "Екзиль"
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
08:51
0
коментар(ів)
пʼятниця, 21 вересня 2007 р.
Мідянка П. М.: Вивчення творчості поетів Нью-Йоркської групи
Мідянка Петро Миколайович
М 57
Вивчення творчості поетів Нью-Йоркської групи (Б. Бойчука, Б. Рубчака, Ю. Тарнавського) у процесі оглядових тем на уроках української літератури. – Ужгород: Ґражда, 2004. – 52 с.: іл.
Ціна 5,00 грн.
ISBN 966-7112-69-1
Актуальність постановки і розв’язання проблеми вивчення творчості “Нью-Йоркської групи” обумовлені необхідністю нових підходів до вивчення нововведених до шкільної програми творів, формування розуміння цілісності української літератури, вироблення вмінь і навичок аналізу “модернних” художніх творів, усвідомлення їх системного характеру.
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
09:07
0
коментар(ів)
Теґи: вивчення творчості, література, Мідянка, Нью-Йоркська група
Ребрик О. І.: Янголи плачуть
Ребрик Олеся Іванівна
Р 31 Янголи плачуть: Новели /Передмова П. М. Скунця; післяслово О. Ірванця – Ужгород: Ґражда, 2005. – 76 с., м/о
Ціна 5,00 грн.
ISBN 966-7112-92-6
Друга збірка новел юної авторки.
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
09:01
0
коментар(ів)
Теґи: літературна творчість, Ребрик
Ребрик О. І. Чарунка
Ребрик Олеся Іванівна
Р 31 Чарунка: Новели /Передмова П. М. Скунця. – Ужгород: Ґражда, 2004. – 72 с., м/о
Ціна 5,00 грн.
ISBN 966-7112-73-Х
В Олесі Ребрик – новели в первісному значенні сього слова. Хоч не завжди з несподіваною кінцівкою, та завжди з несподіваним поглядом на світ.
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
08:55
2
коментар(ів)
Теґи: літературна творчість, новела, Ребрик
Довганич Н.: Остання печаль: Поезія
Довганич Наталія
Д 58
Остання печаль: Поезія /Післямова Наталії Ребрик. ― Ужгород: Ґражда, 2004. ― 72 с.: іл.
Ціна 5,00 грн.
ISBN 966-7112-86-1
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
06:48
0
коментар(ів)
Ґренджа-Донський В. С.: Ілько Липей – карпатський розбійник
Ґренджа-Донський Василь Степанович
Ґ 80 Ілько Липей – карпатський розбійник: Повість. – Ужгород: Ґражда, 2003. – 182.: іл., м/о.
Ціна 3,00 грн.
ISBN 966-7112-36-5
Витримана у жанрі детективу повість відзначається відповідною динамікою сюжету, глибиною психоаналізу, а одночасно – легкістю письма та щирим ліризмом.
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
06:43
1 коментар(ів)
Теґи: Ґренджа-Донський, казка, повість
Степа С.: Три повісті і Площа
Степа Сергій
С 79
Три повісті і Площа /Передмова Наталії Ребрик; післяслово Петра Скунця. – Ужгород: Ґражда, 2005. – 208 с., м/о.
Ціна 10,00 грн.
ISBN 966-7112-97-7
Лише справжня висока любов здатна пояснити і оправдати будь-який людський вчинок, – вважає Сергій Степа разом героями з своїх творів, що склали це видання. Неодноразово власні вчинки вони пояснюють, на перший погляд, банально, та загалом переконливо: “Бо кохаю”. Боже великий! Скількома авторами, у скількох творах, в яких варіантах повторена ця сакраментальна фраза! Та яка ж бо вона аксіомно вічна! І нема іншого пояснення земному буттю. І не буде.
ББК 84(4УКР)
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
06:38
0
коментар(ів)
Теґи: літературна творчість, повість, Степа
Василь Довгович з точки зору прочитання: Матеріали конференцій, присвячених 220-ій річниці від дня народження
В 19
Василь Довгович з точки зору прочитання: Матеріали конференцій, присвячених 220-ій річниці від дня народження визначного закарпатського письменника, філософа, етнографа, церковного та громадського діяча, одного з фундаторів і члена-кореспондента Угорської академії наук Василя Довговича /Упорядкування О. Д. Довганича та І. М. Ребрика. — Ужгород: Ґражда, 2004. — с.:іл., м/о.
ISBN 966-7112-78-0
Ціна 10,00 грн.
ББК 63.3(4УКР)
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
06:32
0
коментар(ів)
Голомб Л. Г.: Із спостережень над українською поезією ХІХ-ХХ століть
Голомб Лідія Григорівна
Г 61
Із спостережень над українською поезією ХІХ-ХХ століть: Збірник статей /Передм. В. Барчан. – Ужгород: Ґражда, 2005. – 380 с., м/о.
Ціна 30,00 грн.
ISBN 966-7112-98-5
УДК 82-1(477) ББК 83.3(4УКР)5
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
06:26
0
коментар(ів)
Теґи: Голомь, історія, критика, література, модернізм, Молода Муза, поезія
Потушняк Ф. М.: Я і безконечність (Нариси історії філософії Закарпаття)

П 64 Я і безконечність (Нариси історії філософії Закарпаття) /Упоряд., приміт. та післямова Р. Офіцинського. — Ужгород: Ґражда, 2003. — 129 с.
Ціна 30,00 грн.
ISBN 966-7112-45-4
Видання адресоване широкому читацькому загалу І спеціалістам-філософам, усім тим, хто проявляє інтерес до Закарпаття – цього унікального закутка українського духу.
ББК 87.3(4УКР-4ЗАК)
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
02:10
0
коментар(ів)
Теґи: Закарпаття, Офіцинський, Потушняк, філософія
Тиводар М. П.: Життя і наукові пошуки Федора Потушняка
Тиводар Михайло Петрович
Т 39
Життя і наукові пошуки Федора Потушняка. – Ужгород: Ґражда, 2005. – 284 с.: іл., м/о.
Ціна 10,00 грн.
ISBN 966-7112-96-9
У книзі вперше публікується велика добірка архівних матеріалів Ф. Потушняка: листів, характеристик, протоколів, автобіографія письменника, передруків з партійної преси повоєнних років та фотографій. Окремими розділами подано також одне з неопублікованих етнографічних досліджень вченого та бібліографію його наукових і науково-популярних праць.
ББК 71.4+63.5 (4УКР)
Офіцинський Р. А.: Політичний розвиток незалежної України (1991-2004)
Офіцинський Р. А
О-91 Політичний розвиток незалежної України (1991-2004) в аспекті європейської ідентичності (На матеріалах періодики Заходу): Монографія. – Київ: Інститут історії України Національної академії наук України – Ужгород: Ґражда, 2005. – 468 с.; м/о.
Ціна 30,00 грн.
ISBN 966-7112-92-6
Для вчених, учителів і студентів соціогуманітарного профілю, а також політиків і громадських діячів.
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
01:50
0
коментар(ів)
Теґи: монографія, Офіцинський, політика, преса
вівторок, 11 вересня 2007 р.
Федака П. М: Народне житло українців Закарпаття ХVIII-ХХ ст.
Федака Павло Михайлович
Ф 32 Народне житло українців Закарпаття ХVIII-ХХ ст. – Ужгород: Ґражда, 2005. – 352 с.: тверда оправа; 400 ч/б + 28 кол. іл.
Ціна 50,00 грн.
ISBN 966-7112-89-6
Уперше в українській етнології на основі польових, архівних та історіографічних матеріалів автором всебічно досліджено типи і фор¬ми традиційних сільських поселень, садиб, дворів, жител і господарських будівель українців Закарпаття ХVІІІ – початку ХХ століть, прослідковано їх розвиток з 20-их років до кінця ХХ століття.
Для етнологів, істориків, архітекторів, мистецтвознавців, краєзнавців, усіх, хто цікавиться народною культурою України, зокрема Закарпаття.
ББК 63.5+85.11 (4УКР)
Опубліковано
Андрій Ребрик
о
06:26
1 коментар(ів)